uz-logo-pion-2.png

Rocznik Lubuski

ISSN: 0485-3083

Dla redaktora

Powinności redaktora naukowego

  • Przygotowanie konspektu tomu zawierającego jego tytuł i problematykę, uzasadnienie podjęcia proponowanej tematyki i złożenie go w formie papierowej lub elektronicznej do sekretarza redakcji w terminie do 31 marca roku poprzedzającego wydanie. Decyzja o powierzeniu funkcji redaktora tematycznego tomu podejmowana jest przez Redakcję „Rocznika Lubuskiego” do 15 kwietnia. Redagowanie tomu przez tę samą osobę musi dzielić okres co najmniej dwuletni.
    Przyjęcie roli redaktora tomu oznacza zobowiązanie do wypełnienia obowiązków określonych w „Zadaniach Redaktora tomu”, które udostępnia sekretarz redakcji.
  • Przedłożenie w formie elektronicznej do końca września roku poprzedzającego wydanie szczegółowej charakterystyki redagowanego tomu wraz z listą autorów i tytułami ich artykułów. Co najwyżej połowa autorów składanych tekstów może reprezentować zielonogórskie środowisko naukowe.
  • Uzyskanie dla każdego artykułu dwóch niezależnych recenzji, przeprowadzonych zgodnie z przyjętą w „Roczniku Lubuskim” procedurą recenzowania, sporządzonych według formularza recenzji. Przy czym wstępnej selekcji tekstów dokonuje redaktor tomu przy współudziale Redakcji.
  • Zebranie oświadczeń Autorów o oryginalności tekstu, udziale każdego z autorów w przygotowaniu tekstu i zgodzie na przetwarzanie danych.
  • Złożenie do 30 czerwca do sekretarza redakcji (w formie elektronicznej) artykułów, recenzji i oświadczeń autorów (w formie elektronicznej lub papierowej).
  • Przygotowanie informacji o artykułach przekazywanych do baz, w których indeksowane jest czasopismo.

 
Wymagania dotyczące artykułów

  • Składany tom powinien zawierać od 12-14 tekstów wraz z ich streszczeniami w języku polskim i słowami kluczowymi. Teksty i abstrakty powinny być przygotowane zgodnie z zasadami opisanymi w Informacjach dla autorów. Preferowana objętość artykułów to 10-12 stron (wraz z bibliografią) sformatowanych według wytycznych obowiązujących w "Roczniku Lubuskim".
  • Cały tom nie powinien przekraczać 230 stron.
  • Za zawartość merytoryczną odpowiada redaktor naukowy tomu.

    


Zasady formatowania tekstu
Pliki do pobrania

Oświadczenia
Pliki do pobrania

Formularze recenzji
Pliki do pobrania
Formularz recenzji /PDF 120.37KB [ .pdf ]
Formularz recenzji /DOCX 18.91KB [ .docx ]

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18